O ekspertki.org

Wychodzimy naprzeciw potrzebie wzmocnienia obecności kobiet w debacie publicznej. Często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Baza jest narzędziem, które pomaga rozwiązać ten problem. czytaj więcej o projekcie

Kontakt

Baza prowadzona jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
kontakt: redakcja[at]krytykapolityczna.pl przejdź do działu kontakt
x
500 ...
  • mazowieckie

O ekspertce

Trenerka antydyskryminacyjna i koordynatorka projektów.

Absolwentka Instytutu Germanistyki UW zakładu Literatury. Studiowała Gender Studies w Państwowej Akademii Nauk. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieskiej Linii.  Współtworzyła w latach 2009-2014  warszawskie Manify. Na co dzień organizuje akcje równościowo-feministyczne (m.in. flasmoby, One Billion Rising).

Koordynatorka projektów.  Prowadzi projekty antyprzemocowe (cyberprzemoc, antyprzemocowa sieć mężczyzn, One Billion Rising) i dyżuruje przy telefonie interwencyjnym dla kobiet doświadczających przemocy. Odpowiada za kontakty z organizacjami niemieckojęzycznymi i koordynuje wydawanie książek niemieckojęzycznych w wydawnictwie Feminoteki. W Feminotece prowadzi też wolontariat. Fanka mediów społecznościowych.

Pasjonuje się mediami społecznościowymi i edukacją prawnoczłowieczą.

Wystąpienia