O ekspertki.org

Wychodzimy naprzeciw potrzebie wzmocnienia obecności kobiet w debacie publicznej. Często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Baza jest narzędziem, które pomaga rozwiązać ten problem. czytaj więcej o projekcie

Kontakt

Baza prowadzona jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
kontakt: redakcja[at]krytykapolityczna.pl przejdź do działu kontakt
x
502 ...
  • pomorskie

O ekspertce

Dyplomowany architekt, absolwentka Politechniki Gdańskiej, z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu i nadzorowaniu inwestycji architektonicznych. Równolegle z praktyką projektową, prowadzi działalność dydaktyczną i naukową na dwóch uczelniach trójmiejskich – Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej oraz na Kierunkach Architektury i Architektury Wnętrz Sopockiej Szkoły Wyższej.

Pośród jej głównych zainteresowań naukowych obok badań i ochrony dziedzictwa kulturowego architektury i urbanistyki okresu modernizmu znalazły się zagadnienia związane z przemysłową architekturą zespołu zabudowy portu gdyńskiego, któremu poświęciła swoją rozprawę doktorską.

W projektowaniu przyświeca jej maksyma, że „… w architekturze nie ma końca – jest tylko ciągła zmiana…”. Istotą jest więc trafne uchwycenie balansu pomiędzy chwilową potrzebą a nadrzędnym kontinuum. Niezależnie, obok głównej struktury, najważniejsze są dopracowane w szczególe detale.

www.annaorchowska.com

Wystąpienia