O ekspertki.org

Wychodzimy naprzeciw potrzebie wzmocnienia obecności kobiet w debacie publicznej. Często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Baza jest narzędziem, które pomaga rozwiązać ten problem. czytaj więcej o projekcie

Kontakt

Baza prowadzona jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
kontakt: redakcja[at]krytykapolityczna.pl przejdź do działu kontakt
x
500 ...
  • mazowieckie

Profile ekspertki:

O ekspertce

Prawniczka, działaczka lokatorska, autorka książki „Reprywatyzując Polskę. Historia wielkiego przekrętu”, wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej, wyróżniona w konkursie „Prawnik Pro Bono 2018” oraz nominowana do nagrody „Superbohaterka 2017” przyznawanej przez tygodnik Wysokie Obcasy.

Komentuje m.in. aferę reprywatyzacyjną i politykę mieszkaniową ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy lokatorskiej, prawa socjalne. Przez kilka lat nieodpłatnie udzielała porad prawnych w Komitecie Obrony Praw Lokatorów.

Publikowała w „Gazecie Wyborczej”, „Krytyce Politycznej”, „OKO.Press”, „Młodej Palestrze”, „Codzienniku Feministycznym”, „Girls do the Front Zin”.

Współzałożycielka Kancelarii Zaangażowanej Społecznie „Prawo do Prawa”, w ramach której wciąż udziela nieodpłatnych porad prawnych osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

Więcej na www.prawodoprawa.pl

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Cardiff Law School. W ramach Kolegium MISH UW studiowała filozofię, historię sztuki i stosunki międzynarodowe. Aplikantka adwokacka, współzałożycielka i członkini Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Dotychczas współpracowała m.in. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, ClientEarth Poland – Prawnicy dla Ziemi, European Documentation Centre w Cardiff oraz Stowarzyszeniem im. prof. Hołdy.

Wystąpienia