O ekspertki.org

Wychodzimy naprzeciw potrzebie wzmocnienia obecności kobiet w debacie publicznej. Często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Baza jest narzędziem, które pomaga rozwiązać ten problem. czytaj więcej o projekcie

Kontakt

Baza prowadzona jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
kontakt: redakcja[at]krytykapolityczna.pl przejdź do działu kontakt
x
667 ...
  • łódzkie

O ekspertce

Doktorantka w Katedrze Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki UŁ, mgr stosunków międzynarodowych o specjalizacji orientalnej, socjolożka o specjalizacji gender studies.

Zajmuje się szeroko pojętym, współczesnym światem islamu, w szczególności kwestiami kobiecymi, feminizmem muzułmańskim, islamem progresywnym, muzułmanami w ponowoczesności oraz historią i specyfiką społeczeństw muzułmańskich w Afryce Zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Senegalu, Mali i Nigerii.

 

Współtwórczyni wielu wydarzeń o charakterze międzykulturowym. Współpracuje z Oddziałem Kultur i Tradycji i Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i wieloma innymi podmiotami popularyzującymi naukę. Wykładowczyni w uniwersytetach trzeciego wieku oraz uniwersytetach dziecięcych.