O ekspertki.org

Wychodzimy naprzeciw potrzebie wzmocnienia obecności kobiet w debacie publicznej. Często argumentem tłumaczącym nieobecność kobiet w debacie jest mówienie, że po prostu „nie ma ekspertek”, które mogą zabrać głos na dany temat. Baza jest narzędziem, które pomaga rozwiązać ten problem. czytaj więcej o projekcie

Kontakt

Baza prowadzona jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
kontakt: redakcja[at]krytykapolityczna.pl przejdź do działu kontakt
x

Joanna Bagniewska

University of Reading, School of Biological Sciences

004 ...
  • zagranica

Profile ekspertki:

O ekspertce

Dr Joanna Bagniewska jest zoologiem specjalizującym się w ekologii behawioralnej. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim, przedtem studiowała na Jacobs University w Bremie i Rice University w Houston. Pracowała naukowo w pięciu krajach, odwiedziła ponad 40. Obecnie wykłada na Wydziale Nauk Biologicznych University of Reading. Zajmuje się gatunkami inwazyjnymi, zachowaniem zwierząt, zagadnieniami z pogranicza zoologii i najnowszych technologii, oraz ochroną gatunków.

Zwyciężczyni trzeciej edycji FameLab Poland, oraz zdobywczyni nagrody laureatów na finałach międzynarodowych tego konkursu. Bierze udział w wielu przedsięwzięciach popularyzujących naukę: TEDxWarsaw, Science Slam, Bright Club Oxford, Museums Show Off. Organizatorka konferencji popularnonaukowej Science: Polish Perspectives. W ramach programu Rzecznicy Nauki współpracuje z działem naukowym Gazety Wyborczej, oraz Magazynem Focus. Ambasadorka programu mentoringowego The Kings Foundation dla polskich licealistów zdających na najlepsze zagraniczne uczelnie. Związana z działalnością Kongresu Obywatelskiego. Za swoje działania na rzecz promocji Polski została odznaczona tytułem „Wybitnego Polaka” przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, a także Honorową Nagrodą „Dziennika Polskiego”.

www.joannabagniewska.com

Wystąpienia