x

Agata Mazepus

Komisja Europejska / Visegrad Revue

+48 ...
  • zagranica

Profile ekspertki:

O ekspertce

Jestem absolwentką studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz programu studiów magisterskich joint degree MA in International Relations: Europe from the Visegrad Perspective organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Masaryka w Brnie, Uniwersytet w Peczu oraz Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.

Aktualnie współpracuję z magazynem Visegrad Revue, dla którego piszę analizy dotyczące społeczeństw Europy Środkowej w języku angielskim. Jestem również stażystką działu komunikacji DG GROW.

Moje zainteresowania to przede wszystkim polityka państw Europy Środkowej (moja praca magisterska była analizą porównawczą partii lewicowych w Polsce oraz Czechach), integracja europejska oraz wpływ mediów na kształtowanie opinii publicznej a także tak zwany efekt CNN (moja praca licencjacka była analizą propagandy antyserbskiej w mediach polskich i zagranicznych podczas wojen w byłej Jugosławii).

Mam duże doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych i naukowych, w wystąpieniach na konferencjach i seminariach oraz w moderacji publicznych dyskusji oraz debat.

Współpracowałam między innymi z Arctic Centre (University of Lapland) (komunikacja naukowa oraz organizacja wydarzeń), Europejskim Centrum Solidarności (prowadzenie dyskusji podczas festiwalu All About Freedom 2016 oraz udział w Akademii Solidarności), Fundacją Koncept Europa (jako dziennikarka – stażystka), Polskim Towarzystwem Komunikacji Społecznej (jako pomoc w organizacji konferencji międzynarodowej – stażystka), Krytyką Polityczną (przeprowadziłam wywiad na temat DiEM25 i demokratyzacji UE).