x

Dorota Warakomska

Kongres Kobiet

666 ...
  • dolnośląskie

Profile ekspertki:

O ekspertce

Studiowała w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. Ukończyła studia z zakresu stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1991–2006 zawodowo związana z Telewizją Polską. Zajmowała się obsługą reporterską krajowych i zagranicznych wydarzeń politycznych oraz gospodarczych. Od 1997 do 2001 pracowała jako stała korespondentka TVP w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadziła wywiady m.in. z George’em W. Bushem, Hillary Clinton, Madeleine Albright i Ryszardem Kuklińskim. Obsługiwała mediowo dla TVP pielgrzymkę Jana Pawła II na Kubę.

Była prezenterką programów informacyjnych: Wiadomości (1992–1997) i Panoramy (2001–2004). Pełniła funkcję kierownika zespołów dziennikarskich tych programów, od 2004 do 2006 była zastępczynią dyrektora TVP1. W 2004 wystąpiła w serialu Czwarta władza w roli dziennikarki prowadzącej Panoramę.

W 2011 została rzeczniczką prasową Kongresu Kobiet i tzw. gabinetu cieni tej organizacji, a w 2013 prezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Kieruje także stowarzyszeniem Polish Professional Women Network (PWNet).

Jest autorką książki Droga 66 poświęconej Stanom Zjednoczonym oraz współautorką (z Jarosławem J. Szczepańskim) Ostatniej wyspy komunizmu. Jan Paweł II na Kubie. Ponadto do książek pod redakcją Małgorzaty Marcjanik Grzeczność nasza i obca, Grzeczność na krańcach świata napisała rozdziały o grzeczności i zasadach obowiązujących wśród dziennikarzy amerykańskich i polskich. Pisała także felietony dla miesięcznika „Podróże”.

W 2002 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego

Wystąpienia