x

508 ...
  • wielkopolskie

Profile ekspertki:

O ekspertce

Właścicielka butikowego biura podróży ESTA Travel. Przez 20 lat odwiedziła ponad sto krajów, na wszystkich kontynentach. Ma niezwykły dar wyszukiwania niesamowitych miejsc na ziemi, które może później z powodzeniem polecać i pokazywać swoim Klientom. Włada kilkoma językami i jest tłumaczem przysięgłym języka angielskiego i niemieckiego.

Urodzona na Mazurach miłośniczka przyrody, zwierząt i dobrej polskiej kuchni. Sztuka kulinarna zajmuje szczególne miejsce w jej sercu. Na co dzień gotuje i piecze, a nowe przepisy przywozi z każdej podróży. Jest otwarta, odważna i chętnie próbuje nowości. Uczestniczy w warsztatach i wyjazdach kulinarnych do Toskanii, Paryża, Wietnamu, Tajlandii, które sama organizuje w ramach biura podróży.

Jest mamą dwójki dzieci, co pozwala jej lepiej zrozumieć potrzeby rodzin i tak dostosować plan, by wyprawa nawet w bardziej egzotyczne miejsca była nadal przyjemnością, zarówno dla większych, jak i mniejszych podróżników. Dzięki temu całe rodziny mają szansę bezpiecznie przeżywać przygody, które z pozoru mogą wydawać się zarezerwowane wyłącznie dla wytrawnych i doświadczonych globtroterów.

Jest propagatorką odpowiedzialnej turystyki i nie tylko chętnie angażuje się w różne projekty pomocowe, ale również sama od lat organizuje różne akcje, zbiórki, bale dla Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Dociera do potrzebujących przekazując im przywiezione z sobą ubrania, buty, pomoce szkolne, witaminy.

Prowadzi warsztaty i prelekcje w radio, szkołach i przedszkolach. Opowiada o swoich przygodach i pokazuje relacje fotograficzne z najdalszych krańców ziemi, zarażając słuchaczy podróżniczą pasją. Swoimi refleksjami dzieli się również na blogu Oddychaj Światem – www.oddychajswiatem.pl