x

+48 ...
  • mazowieckie

O ekspertce

Antropolożka polityki na terenie byłego ZSRR, badaczka, analityczka.

Potrójna magister; z tym tytułem zakończyła Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Studium Europy Wschodniej UW ze specjalizacjami regionalnymi Rosja oraz Azja Centralna, oraz program Demokratyzacja i Prawa Człowieka w krajach Partnerstwa Wschodniego ze specjalizacją w zakresie prawa na Erywańskim Uniwersytecie Państwowym oraz Uniwersytecie Tarasa Szewczenki w Kijowie. Stażystka m.in. w biurze posła do Parlamentu Europejskiego Pawła Kowala w Brukseli.

Od 2007 roku prowadzi badania terenowe w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie przygląda się polityce, praktykom demokratyzacji, aktywności lokalnego społeczeństwa obywatelskiego i budowaniu tożsamości nowo powstałych państw. Ostatnio najwięcej uwagi poświęca procesom narodotwórczym w Uzbekistanie.

Obecnie pracuje jako analityczka w Analytical Centre on Globalization and Regional Cooperation w Erywaniu. Zajmuje się głównie kwestią normalizacji stosunków ormiańsko-tureckich, uczestniczy w nielicznych spotkaniach ormiańsko-azerskich oraz monitoruje relacje Armenii z Unią Europejską. Dużo zainteresowania poświęca również kwestiom anty/dyskryminacji w Armenii i lokalnym autopercepcjom w konflikcie karabachskim.

Współpracuje z dwumiesięcznikiem „Nowa Europa Wschodnia”, na łamach którego publikuje swoje analizy dotyczące Armenii i Azji Centralnej.

 

Ciekawią ją nacjonalizmy i wykorzystanie kultury popularnej dla tworzenia oficjalnych narracji i popularnych wyobrażeń w krajach poradzieckich.

 

Wystąpienia