x

+48 ...
  • pomorskie

Profile ekspertki:

O ekspertce

Założyła i zarządza spółką doradztwa i agencji marketingowej you’ll sp. z o.o., specjalizującej się w działaniach w nowych mediach, na rynkach międzynarodowych, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz employer brandingu.

Joanna Staniszewska wykładała na Uniwersytecie Gdańskim na studiach podyplomowych strategię reklamy, zarządzanie marką oraz gościnnie na studiach dziennych – marketing w praktyce. Na Sopockiej Szkole Wyższej prowadzi przedmioty takie jak Kultura Korporacyjna, Psychologia Biznesu oraz Pchychologiczne Aspekty Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Szkoli między innymi ze strategii i narzędzi marketingowych, mediów społecznościowych, komunikacji, budowania wizerunku, innowacji w organizacjach oraz z rozwoju osobistego i organizacji.

Ukończyła prawo i studia podyplomowe zarządzania zasobami ludzkimi, marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem i psychologii biznesu. Jest absolwentką szwajcarskich programów mentorigowych: Trestle Group Fundation (dla kobiet o wysokim potencjale rozwoju w krajach rozwijających się, w partnerstwie z Credit Suisse oraz Cognizant) oraz “the Stars – for leaders of the next generation” (nominacja, globalni młodzi liderzy).

Mentoruje. Motywuje. Udziela się społecznie.

Zajmowała się wprowadzaniem na rynek nowych marek, budowaniem i zmianą wizerunku istniejących, promocją projektów krajowych za granicą i zagranicznych w Polsce. Promowała między innymi marki kosmetyczne (GOLDWELL, KMS California), odzieżowe (Diverse), międzynarodowe usługi doradcze z zakresu ochrony środowiska, specjalistyczne rozwiązania informatyczne, projekt deweloperski dużej skali.

Współtworzyła festiwal filmów online (10 minut festiwal) oraz stowarzyszenie kobiet aktywnych społecznie – macherki.com. Koordynowała pracę lokalnej społeczności kobiet pasjonujących się nowymi technologiami Geek Girls Carrots. Realizowała wykłady, szkolenia i warsztaty z komunikacji, umiejętności miękkich i rozwoju osobistego między innymi dla Center of Thinking, Fundacji Twoja Inicjatywa! (cykl, w kilku miastach), Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Gdynia Designe Days, dla kobiet z czołowych globalnych korporacji z sektora consultingu, dla Delloite w ramach klubu kobiet SheXO, Społeczności Geek Girls Carrots, festiwalu rozwojowego dla kobiet Progressteron.

Była ekpertką komunikacji Ministerstwa Gospodarki oraz współpracowała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Publikuje artykuły o tematyce marketingowej i HR, także w języku angielskim. Występuje w audycjach radiowych jako komentatorka wydarzeń gospodarczych.

Promuje praktyczne wymiary rozwoju osobistego. Integruje i wspiera środowiska kobiet przedsiębiorczych. Występuję publicznie i medialnie, w tym w języku angielskim. Jej misją jest wsparcie klientów w rozwoju poprzez powiązanie celów biznesowych z wartościami i etyką. Jest mentorką Klubu Forum Mentorów, Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Girls-Go-Startup oraz Cherie Blair Foundation.