x

605 ...
  • małopolskie
  • śląskie

O ekspertce

Jestem projektantką z ponad 10-letnim stażem. Początkowo zajmowałam się głownie projektowaniem graficznym i byłam mocno związana z sektorem kultury. Z czasem zaczęłam przekwalifikowywać się w kierunku projektowania interakcji. Od kilku lat z powodzeniem działam w branży IT – projektując interfejsy, usługi czy procesy.

W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu sztuk wizualnych, badań użytkowników oraz szeroko pojętego projektowania. Uczę projektowania na krakowskiej AGH, studiach podyplomowych UX & Product Design SWPS oraz na WST.

Jestem co-funderką inicjatywy grupa.robocza.org w ramach której prowadzę wykłady, współorganizuję ekspedycje projektowe i prowadzę research w ramach programu Minimum Viable Utopia (mvu.pl)

W obszar moich zainteresowań wchodzą m.in. teoria oraz etyka projektowania, strategic design, platform design, digital ecologies i projektowanie spekulatywne. Kiedy tylko mam taką możliwość, staram się występować publicznie i pisać teksty, bo uważam że współczesna myśl projektowa potrzebuje odświeżenia. Szczególnie gdy wziąć pod uwagę najnowszy raport IPCC.