Monika Sady
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
- badania i innowacje
- biznes i przedsiębiorczość
- dialog i partnerstwo społeczne
- działalność na rzecz kobiet
- nauki społeczne
- niepełnosprawni
- organizacje pozarządowe wspierające
- partycypacja, konsultacje społeczne
- prawa człowieka
- prawa zwierząt
- ruchy miejskie
- społeczne zaangażowanie biznesu (CSR)
- szkolnictwo wyższe
- szkolnictwo wyższe
- transport i komunikacja
- współzarządzanie
- zaangażowanie społeczne
- zarządzanie
- zarządzanie w organizacjach
O ekspertce
dr Monika Sady jest Adiunktem w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest także kierowniczką Zespołu ds. Rozwoju Społecznego i Ekologicznego uczelni oraz otrzymała liczne nagrody za swoje zaangażowanie w pracę charytatywną, zwłaszcza w projekt jej autorstwa „SOS – Społeczna Odpowiedzialność Studentów”, który prowadzi od 2007 r. Jest także kierowniczką projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na lata 2020-2023 „UEK dostępny dla wszystkich”, zwiększającego dostępność uniwersytetu dla osób z niepełnosprawnościami. Od 2021 roku jest także Dyrektorem programu International MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu.
Jest uczestniczką wielu międzynarodowych projektów naukowych i edukacyjnych, w tym projektów Unii Europejskiej z zakresu przedsiębiorczości społecznej, kursów MOOC oraz współpracy startupów i korporacji. Projekty unijne: kierowniczka STEPup (https://stepup.fh-joanneum.at/index.html – przedsiębiorczość społeczna) oraz uczestniczka INSPIRE (http://www.inspire-network.eu/ – przedsiębiorczość społeczna) i CORSHIP https://www.corship.eu – współpraca korporacji i startupów). Posiada certyfikat Europejskiego Konsultanta Ekonomii Społecznej.
Jest wykładowcą gościnnym w takich uczelniach jak: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Grand Valley State University (USA), Universitat Politecnica de Valencia (Hiszpania), International Black Sea University (Gruzja), Montpellier Business School (Francja).
Zainteresowania naukowe obejmują tematykę zarządzania, społecznej odpowiedzialności, ESG, relacji z interesariuszami, zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości społecznej, startupów, lobbingu. To także zakres tematyczny prowadzonych zajęć i seminariów, a także consultingu. Jest recenzentką w kilku krajowych i międzynarodowych czasopismach oraz organizuje konferencje międzynarodowe.