x

Weronika Chrapońska-Chmielewska

Zamek Królewski w Warszawie - muzeum

884 ...
  • mazowieckie

O ekspertce

Absolwentka nauk politycznych, obecnie studentka psychologii Uniwersytetu SWPS. Trenerka i edukatorka specjalizująca się w warsztatach z zakresu wielokulturowości, antydyskryminacji, wiedzy o religiach, treningach otwartej postawy, tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Obecnie koordynatorka programu „Bernardo Bellotto” w Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum, z którym współpracuje od 2012 roku. Fascynuje ją różnorodność świata, wspieranie rozwoju i aktywności lokalnej.

Twórczyni kampanii obywatelskiej wyborysprawdzam.pl, która w 2014 roku monitorowała wybory samorządowe w Polsce, poprzez aktywizację i profesjonalne zaangażowanie młodych wyborców. Inicjatorka lub współtwórczyni programów edukacyjnych, adresowanych do nauczycieli i wychowawców, wspierających rozwój i poczucie odpowiedzialności za sprawy małych i dużych ojczyzn, takich jak np. „Time for partnership” (projekt międzynarodowy z udziałem Rosjan, Białorusinów, Litwinów i Ukraińców), „Rok Regionów” (certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej), „Ruch Odkrywców”. W każdym z nich udział brało ponad 1000 uczestników/czek Od 2010 roku z sukcesami wspiera rozwój młodzieżowych liderów. W 2015 i 2016 r. zorganizowała dwie wymiany liderskie pomiędzy Polską i Islandią.

Współtworzy Projekt Korba – innowacyjny program szkolenia młodzieżowych liderów, który dziś liczy już 523 liderów z 4 województw, którzy zrealizowali 230 autorskich projektów społecznych i artystycznych, dla 12 857 uczestników/czek. W tym programie sprawdzała się jako trenerka i managerka. Nie boi się dużych wyzwań. Sprawdza się zarówno w tych edukacyjnych jak i managerskich. Ma na koncie organizację dużych eventów, od np. warsztatów rozwoju osobistego (3 dni, 180 osób, 21 unikatowych tematów) po wakacyjne imprezy edukacyjne (7-10 dni, 1500 uczestników). Bliska jest jej idea mentoringu rówieśniczego i edukacji równoległej, które realizowała w 2015 roku np. w programie wychowania ekonomicznego „Polubić Finanse”.