x

Szkolenie dla dziennikarek i wydawców w Gdańsku

19 – 20 marca,
sobota-niedziela,
Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście
ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk

Kontakt z cenionymi praktykami mediów oraz warsztaty oferujące skuteczne narzędzia pracy dziennikarskiej zapewni marcowe szkolenie w Gdańsku.

Czy masz ochotę poznać kulisy pracy Agnieszki Michajłow w Radiu Gdańsk? Czego o pracy w mediach publicznych możesz się dowiedzieć w rozmowie z Piotrem Kraśką? Czy udział kobiet i mężczyzn w polskich mediach jest jednakowy? Szkolenia dla dziennikarzy i dziennikarek w Gdańsku w ramach projektu „Głos kobiet się liczy” pozwolą ci poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Przed tobą dwa dni bezcennych szkoleń – zupełnie bezpłatnie! Pomiędzy warsztatami przewidujemy kolację z udziałem gościa specjalnego. To okazja do zbudowania nowych, ważnych kontaktów!

Możesz być reporterem lub publicystą związanym z dowolną redakcją. Możesz na co dzień pracować w gazecie, radiu, telewizji lub Internecie. Wszystkie szkolenia są adresowane również do blogerów i wolnych strzelców, także do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działać skutecznie, jak się rozwijać, żeby pracować zgodnie z modelami promowanymi przez BBC czy „New York Timesa”, to szkolenie jest stworzone specjalnie dla ciebie! O najlepszych wzorcach, które możesz wykorzystać w codziennej pracy, opowiedzą m.in. Agnieszka Michajłow, Piotr Kraśko i Barbara Borowiak.

 

PROGRAM

SOBOTA, 19 marca

10:00-10.30 poranna kawa i ciastko

10.30-12.00 Piotr Kraśko – Przegląd prasy, analiza obrazu, jaki kreują media

12.00-12.15 przerwa kawowa

12.15-13.45 Magda Milewska – Warsztaty (część I) z pracy z początkującymi rozmówcami i rozmówczyniami, czyli jak stworzyć warunki ekspertce, żeby bezpiecznie czuła się przed kamerą, w rozmowie z dziennikarzem i żeby uzyskać od niej najlepszą możliwą wypowiedź

13.45-14.30 lunch

14.30-16.00 Magda Milewska – Warsztaty (część II): Czy media równają do „średniej krajowej”? Zajęcia z kreowania różnorodnej i równościowej debaty publicznej

16.00-16.15 przerwa kawowa

16.15-17.45 Agnieszka Michajłow – Metoda małych kroków czy radykalna zmiana – jak wprowadzać ekspertki do mediów

19.00 kolacja z udziałem Piotra Kraśki i rozmowa o tym, czy różnorodność służy mediom

NIEDZIELA, 20 marca

9.00-10.30 Ania Strzałkowska, Elżbieta Rutkowska – Krytyczny Przegląd Prasy – reportaże

10.30-10.45 przerwa kawowa

10.45-12.15 Barbara Borowiak – Przełam monopol, pokaż różnorodność! – W oparciu o działania podejmowane w szwedzkiej inicjatywie Equalisters, wyrównującej dysproporcje w reprezentacji kobiet w mediach  (cz. 1.)

12.15-12.30 przerwa kawowa

12.30-14.00 Barbara Borowiak – Przełam monopol, pokaż różnorodność! (cz. 2)

 

***

Projekt „Głos kobiet się liczy” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Warsztaty „Czy różnorodność wzbogaca media?” przygotowano we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie.